Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

11:56 |

Ish sulmuesi i Liverpoolit dhe Manchester United, Michael Owen, ka parashikuar sezonin e ri në Premierligë.

Sipas Owen, Manchester City do të shkojë drejt titullit të ri në Premierligë, ndërsa Liverpool do të përfundojë sërish në vendin e dytë.

Vendi i tretë do t’i takojë Tottenhamit, ndërsa Chelsea edhe pse e hendikepuar me transferime, do të përfundojë në vendin e katërt.

I ngjajshëm

Manchester United dhe Arsenal, do të mbesin jashtë zonës Champions.

Renditja sipas Owen:

Man City

Liverpool

Tottenham

Chelsea

Man Utd

Arsenal

Owen ka paraparë edhe tri skuadrat që do të bien nga liga, duke përmendur Bournemouth, Sheffield United dhe Norwich City./Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

12:01 |

TAGS