Operohet në tru Maradona, doktorët flasin për gjendjen e tij

Operohet në tru Maradona, doktorët flasin për gjendjen e tij

Maradona operohet në tru, flet doktori i tij personal.

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, është operuar me sukses në tru, ka njoftuar doktori i tij personal, Leopoldo Luque.

Fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën në vitin 1986 u shtrua në spitalin e Buenos Aires Ipensa të hënën, pasi kishte pësuar anemi dhe dehidrim, transmeton Gazeta Express.

Ai u operua urgjentisht të martën më mbrëmje dhe doktori i tij Luque ka thënë se Maradona e përballoi mirë operacionin.

Ai do të mbetet nën kujdesin e mjekëve dhe çdo gjë është në kontroll, ka thënë Luque.

Maradona u transferua në Kliniken Olivos në La Plata, ku u operua nga mjeku Luque, i cili është neurokirurg. Operimi i tij zgjati 80 minuta.

Maradona është trajner i Gimnasia y Esgrima në ligën elitare të Argjentinës.

Ai e udhëhoqi ekipin e tij kundër Patronatos të premten, ditën e ditëlindjes së vet të 60-të.

Përkrahësit e Gimnasia y Esgrima janë mbledhur pranë spitalin për t’i ofruar mesazhe përkrahëse ish-sulmuesit argjentinas.

TAGS