Oferta e ‘çmendet’ e Chelseas për Juventusin

Oferta e ‘çmendet’ e Chelseas për Juventusin

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Juventus mbetet pa yllin e skuadrës.

Oferta faraonike ka arritur, ylli i Juventusit largohet nga Zonja e Vjetër.

Juventus nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri duke arkëtuar vetëm pesë pikë nga pesë ndeshje të luajtura.

Mediat angleze, raportojnë se Chelsea ka përgatitur 100 milionë euro për yllin e Juventusit, Matthijs de Ligt.

Mbrojtësi holandez nuk është i kënaqur me statusin e tij te Zonja e Vjetër dhe Raiola ka paralajmëruar largimin e tij.

Blutë e Londrës janë të gatshëm të bëjnë çmendurinë duke ofruar 100 milionë euro për 24-vjeçarin, ndërsa Juventus nuk e ka ndërmend ta refuzojë ofertën e Londinezëve.

TAGS