Nuk tërhiqet Juventusi, e do yllin e Milanit

Nuk tërhiqet Juventusi, e do yllin e Milanit

Juventusi kërkon lojtarin e Milanit.

Juventus po peshon një lëvizje për mbrojtësin e Milanit, Alessio Romagnoli, sipas Corriere dello Sport.

Marrëveshja aktuale e 26-vjeçarit në San Siro skadon në qershor 2022 dhe atij ende nuk i është ofruar një zgjatje.

Juve mund të tentojë të sjellë Romagnolin si transferim i lirë, por mbetet për t’u parë nëse ai do t’i bashkohet një prej rivalëve kryesorë të Milanit.

Me De Ligt që mund të largohet nga ‘biankonerët’ verën e ardhshme dhe gjithashtu me moshën e shtyer të Bonuccit e Chiellinit, Juventusi do të kërkojë medoemos një qendërmbrojtës të ri në skuadër.