Nuk pritej, ja kush po e rrëmben Brozovicin

Nuk pritej, ja kush po e rrëmben Brozovicin

Atletico Madrid, mund të bëjë një lëvizje tronditëse falas të transferimit 2022 për yllin e Interit, Marcelo Brozovic.

Los Rojiblancos ka të ngjarë të forcojnë opsionet e tyre të mesfushës në muajt e ardhshëm me trajnerin Diego Simeone që planifikon për jetë pas Saul Niguez sezonin e ardhshëm,përcjell ORAinfo.

Reprezentuesi spanjoll iu bashkua gjigantëve të Premier League Chelsea në një marrëveshje huazimi afatgjatë në gusht dhe Blutë kanë një opsion blerjeje për 26-vjeçarin.

Nëse Chelsea nuk e bën marrëveshjen të përhershme, Simeone është i gatshëm të shesë skemën e lindur në Elche, pasi ka rrëshqitur në kryeqytetin spanjoll.

Sipas raportimeve nga Mundo Deportivo, Brozovic është shfaqur si një opsion i mundshëm, pasi refuzoi mundësinë për të vazhduar kontratën e tij në San Siro përtej verës së ardhshme./ORAinfo/

TAGS