Nuk pritej, ja ku po mund të transferohet Romagnoli

Nuk pritej, ja ku po mund të transferohet Romagnoli

Pas Lorenzo Insigne, Toronto FC po kërkon të nënshkruajë kapitenin e Milanit, Alessio Romagnoli, i cili së shpejti bëhet agjent i lirë.

Lojtarët e Serie A janë bërë një short i madh për Major League Soccer. Disa klube janë të interesuara për lojtarë italianë, veçanërisht ata që janë gati të bëhen agjentë të lirë si Lorenzo Insigne,përcjell ORAinfo.

Toronto FC është gati ta mbulojë me ari asin e Napolit. Klubi kanadez po i ofron Lorenzo Insignes një kontratë afatgjatë prej 15 milionë euro në sezon që do ta bënte kampionin e Evropës një nga lojtarët më të paguar në botë. Në gjurmët e tij do të ndjekë edhe kapiteni i Genoas, Domenico Criscito.

Megjithatë, kanadezët janë të interesuar edhe për italianët e tjerë. Sipas raportimeve, Toronto do të tentojë të nënshkruajë edhe kapitenin e Milanit, Alessio Romagnoli. Ashtu si Insigne, Romagnoli është vendosur të bëhet agjent i lirë në fund të sezonit pasi nuk ka arritur një marrëveshje për të vazhduar kontratën e tij me kuqezinjtë.

Alessio Romagnoli aktualisht fiton 5.5 milionë euro dhe është i gatshëm të marrë një ulje të vogël pagash për të qëndruar me AC Milan. Por kjo mund të mos mjaftojë me kuqezinjtë që nuk ka gjasa të shkojnë përtej 3.5 milionë në vit. Nga ana tjetër, Toronto mund t’i ofrojë Romagnolit një kontratë të pasur me kushte të përmirësuara./ORAinfo/