Nuk ndalet, Man United regjistron tjetër shifër rekorde të shitjes së fanellave të Ronaldos

Nuk ndalet, Man United regjistron tjetër shifër rekorde të shitjes së fanellave të Ronaldos

Padyshim që rikthimi i Ronaldos te Manchester United ishte lëvizja më e bujshme e verës, bashkë me atë të Messit drejt PSG.

Pas mbërritjes së tij, klubi anglez konfirmoi se Cristiano do të bartë fanellën me numrin 7, siç e kishte në kohërat e tij të arta tek klubi anglez dikur.

Shitjet e fanellave të Ronaldos me numrin ‘7’ tani kanë arritur në 187.1 milion funte që kur Manchester United njoftoi zyrtarisht numrin e ri të Ronaldos në skuadër për këtë sezon.

Klubi anglez tani ka rimbursuar të gjithë tarifën prej 12.9 milion funteve që klubi i pagoi Juventusit për ta sjellë Ronaldon në Old Trafford, 13.1 milion në total.

Nga statistikat e ‘LoveTheSales’, pothuajse dy herë më shumë fanella ‘Ronaldo 7’ janë blerë këtë verë, krahasuar me fanellat e PSG-së ‘Messi 30’.

Detajet tjera nga këto statistika theksojnë se kërkimet në internet për ‘fanellën Ronaldo 7’ janë rritur me 600%, krahasuar me të dhënat e verës së kaluar.

Duket se klubi anglez tashmë ka përfituar jashtëzakonisht shumë me portugezin ende pa e zhvilluar asnjë ndeshje me klubin pas mbërritjes së tij, dhe mbetet të shihet se a do të përfitojnë edhe brenda fushës, me Ronaldon që i ka bërë me dije bashkëlojtarëve të tij se ata duhet ta fitojnë titullin këtë sezon.

TAGS