Nuk ishte Chelseas, Werner donte kalimin te kjo skuadër

Nuk ishte Chelseas, Werner donte kalimin te kjo skuadër

Timo Werner, donte të bashkohej me Manchester United para se të përfundonte lëvizjen e tij në Chelsea zbulon Sport Bild.

25-vjeçari i tha agjentit të tij se Old Trafford ishte destinacioni i tij i parë i zgjedhur pasi vendosi të largohej nga RB Leipzig në fund të sezonit 2019-20, përcjell ORAinfo.

Një marrëveshje me United nuk arriti të realizohej, megjithatë, dhe Chelsea përfundoi duke e sjellë atë në skuadra për 47.5 milion £ (65 milion dollarë)./ORAinfo/

TAGS