Nuk humb kohë United, gjen zëvendësuesin e Pogba në Barcelonë

Nuk humb kohë United, gjen zëvendësuesin e Pogba në Barcelonë

Sipas zërave të fundit, United është i interesuar për nënshkrimin e mesfushorit të Barcelonës, Frenkie de Jong, i cili shihet si alternativa ideale për Pogba.

The Independent raporton, se menaxheri i ri Xavi nuk është impresionuar nga mesfushori në seancat e tij fillestare stërvitore që kur mori drejtimin e klubit,përcjell ORAinfo.

Vështirësitë financiare të Barcelonës janë raportuar publikisht dhe largimi i De Jong do të lehtësonte një pjesë të ngarkesës në faturën tashmë të fryrë të pagave të klubit katalanas.

Kontrata e Paul Pogba me Manchester United skadon në më pak se një vit dhe një zgjatje duket gjithnjë e më e dyshimtë, duke nxitur spekulime se kush do ta zëvendësojë atë./ORAinfo/

TAGS