Notat e lojtarëve: PSG 3-1 Marseille, Di Maria fantastik

Paris Saint-Germaini e ka fituar derbin e kampionatit francez kundër Marseille, të njohur si ‘Le Classique’.

Falë këtij triumfi në Parc de Princes, vendasit kanë marrë notë mesatare më të lartë (6.89), në krahasim me mysafirët (6.33).

Me dy gola të shënuar dhe një asistim, Angel Di Maria është shpallur lojtari i ndeshjes duke marrë notë maksimale në këtë sfidë (10).

Lexo po ashtu:

Pas tij ndodhet golashënuesi tjetër, Kylian Mbappe (7.9), derisa notë më të ulët te PSG e ka marrë Dani Alves (6.1).

Portieri mysafir, Steve Mandanda (5.2), pranoi dy gola dhe u përjashtua me karton të kuq, prandaj është vlerësuar me notën më të ulët.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Paris Saint-Germainit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Marseille (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

TAGS