Notat e lojtarëve, Liverpool 4-0 Wolves, Salah më i miri

Notat e lojtarëve, Liverpool 4-0 Wolves, Salah më i miri

Liverpool 4-0 Wolves, notat e lojtarëve.

Liverpooli ka fituar 4-0 ndaj Wolvesit në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Mohamed Salah, Georginio Wijnaldum, Joel Matip dhe Nelson Semedo (auto-gol).

Liverpooli ishte skuadër më e mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.25, me Wolvesin që u vlerësua 5.94.

Salah ishte lojtari më i mirë i këtij takimi, pasi shënoi një gol dhe asistoi te një tjetër, duke u notua me 8.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Conor Coady me vlerësimin 4.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

TAGS