Notat e lojtarëve: Atalanta 1-3 Lazio, nota e Vedat Muriqit dhe Berat Gjimshitit

Notat e lojtarëve: Atalanta 1-3 Lazio, nota e Vedat Muriqit dhe Berat Gjimshitit

Lazio ka fituar 3-1 në kuadër të javës së 20-të në Serie A kundër Atalantës.

Golat për Shqiponjat i shënuan Adam Maruis, Joaquin Correa dhe Vedat Muriqi, derisa për Atalantës shënoi Mario Pasalic.

Lazio ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.91, me Atalantën që u vlerësua me 6.40.

Marusic ishte lojtari i ndeshjes dhe u vlerësua me 7.8.

Paraqitje të mirë patën edhe dy lojtarët shqiptar, me Muriqin që u vlerësua me 7.0 dhe Berat Gjimshiti me 7.2.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Aleksey Miranchuk me notën 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

TAGS