Një gol larg rekordit historik në Champions League, Ramos barazon Piquen

Një gol larg rekordit historik në Champions League, Ramos barazon Piquen

Sergio Ramos vazhdon të shkruajë historinë me Real Madridin.

Tjetër ndeshje me Los Blancos, tjetër gol me fanellën e bardh.

Kapiteni i Los Blancos realizoi të martën në Champions League kundër Atalantës.

Për Ramosin, ky ishte goli i 15 në Ligën e Kampionëve, ai është njëri prej mbrojtësve me më së shumti gola në këtë garë.

Ramos e barazoi Piquen dhe renditet i dyti, menjëherë pas Roberto Carlos, që ka shënuar 16.

Kapiteni do të tentojë të barazojë fillimisht e më pas të thyejë këtë rekord në dy ndeshjet e radhës në çerekfinale të Champions League.

TAGS