Nga Real Madrid nuk largohet ky lojtar

Nga Real Madrid nuk largohet ky lojtar

Carlo Ancelotti ,ka zbuluar se Eden Hazard do të mbetet me Real Madrid sezonin e ardhshëm, duke shtuar se belgu dëshiron të qëndrojë dhe të tregojë vlerën e tij pas një qëndrimi jo stabil deri më tani.

Hazard erdhi fillimisht me shumë bujë nga Chelsea në vitin 2019, por ka kaluar më shumë kohë jashtë fushës sesa në të gjatë qëndrimit të tij në Santiago Bernabeu, përcjell ORAinfo.

Kjo ka çuar në spekulime se Madridi mund ta transferojë atë, por tani Ancelotti thotë se ai do të mbetet pjesë e planeve të klubit në vazhdim./ORAinfo/