Nga Messi te Mbappe/ PSG publikon formacionin debutues në ndeshjen e sotme, Neymar i bashkohet ‘treshes fantastike’

Nga Messi te Mbappe/ PSG publikon formacionin debutues në ndeshjen e sotme, Neymar i bashkohet ‘treshes fantastike’

Leo Messi mund të bëjë sot debutimin e tij më fanellën e Paris Saint Germain.


Siç kishte paralajmëruar trajneri Pochettino në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes, sulmuesi argjentinas është grumbulluar për herë të parë nga Poch për ndeshjen e kampionatit kundër Reims, që do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:45.

Një debutim i mundshëm për Messi-n, ose nga minuta e parë ose nga stoli, i cili mund të formojë një treshe yjesh me Neymar dhe Mbappe.

Lojtarët e grumbulluar nga Pochettino

Portierë: Donnarumma, Franchi, Navas

Mbrojtës: Hakimi, Kehrer, Kimpembe, Marquinhos

Mesfushorë: Bitumazala, Danilo, Diallo, Dina Ebimbe, Gueye, Herrera, Paredes, Verratti, Wijnaldum

Sulmues: Di Maria, Draxler, Kalimuendo, Messi, Mbappe, Neymar

TAGS