Neymar nuk luan as në ndeshjen e radhës

Neymar nuk luan as në ndeshjen e radhës
14:08 | 25 Gusht 2019

11509295

Neymar është lënë jashtë edhe një herë nga trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, në ndeshjen që skuadra e tij e luan ndaj Tolouse të dielën.

Sulmuesi brazilian ende nuk do të paraqitet për klubin e tij në sezonin 2019-20, pasi pësoi një dëmtim para Copa America dhe erdhibvonë për stërvitjet para-sezonale në korrik, përcjell lajmi.net.

PSG luajti dy ndeshje në Ligue 1, duke mposhtur Nimes 3-0 para se të pësonte një humbje shokuese në ndaj Rennes.

Neymar ka qenë subjekt i thashethemeve që nga hapja e afatit kalimtar veror.

Real Madrid dhe Barcelona janë dy skuadrat që janë shprehur të gatshme për të nënshkruan me 27-vjeçarin. /Lajmi.net/

TAGS