Newcastle United – Man United, publikohen formacionet e mundshme

Newcastle United – Man United, publikohen formacionet e mundshme

Formacionet e mundshme: Newcastle United – Man United

Sonte (e hënë) do zhvillohet vetëm një sfidë në Premierligë, ajo ndërmjet Newcastle United dhe Manchester United.

“Djajtë e Kuq” do zhvillojnë ndeshjen e parë pas dy takimeve të shtyra, shkaku i rasteve me COVID-19 në skuadër, transmeton lajmi.

Mysafirët shihen si favorit, por edhe Newcastle do bëjë çmos për të arkëtuar pikët e plota me shpresën që të largohen nga zona e rrezikshme.

Formacionet e mundshme:

Newcastle United (4-5-1): Dubravka; Ritchie, Lascelles, Schar, Murphy; Saing-Maximin, Joelinton, Shelvey, Longstaff, Almiron; Wilson.

Man United (4-2-2-2) : De Gea; Dalot, Lindelof, Maguire, Telles; Fred, McTominay; Fernandes, Sancho; Rashford, Ronaldo.

Ndeshja nis në ora 21:00