Nesër shumë ftohtë në Kosovë

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ftohtë dhe me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -10 deri -14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, përcjell Telegrafi.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

TAGS