Nëse ndodh kjo, Romangoli i thotë “PO” Juventusit

Nëse ndodh kjo, Romangoli i thotë “PO” Juventusit

E ardhmja e Alessio Romagnolit ka qenë një temë e nxehtë gjatë muajve të fundit pasi kontrata e tij me AC Milan do të skadojë në fund të sezonit.

Megjithatë, duket se ka një fije shprese në lidhje me rinovimin, përcjell ORAinfo.

Kapiteni i kuqezinjve humbi titullin nga Fikayo Tomori në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar dhe që atëherë është alternuar me të dhe Simon Kjaer. Diçka që ka rezultuar në një kohë të mirë loje për shkak të orarit të ngushtë.

Duke thënë këtë, ai nuk u përfshi në skuadrën e Italisë për Euro për shkak të pasigurisë rreth karrierës së tij, kështu që ai duhet të vlerësojë se çfarë është më e mira për të. Sipas MilanNews, megjithatë, rinovimi është me të vërtetë i mundur.

Milani nuk është i gatshëm t’i ofrojë atij aq sa fiton aktualisht, që është rreth 6 milionë euro në vit, por ata mund të shkojnë në 3.5 milionë euro. Duhet të theksohet se Romagnoli nuk ka fituar aq shumë çdo vit, por kjo është për shkak të rritjeve vjetore.

Qendërmbrojtësi do t’i japë përparësi kuqezinjve, por nëse një marrëveshje nuk mund të arrihet, atëherë Juventusi është në prapavijë dhe mbrojtësi italian mund të i bashkohet ekipit bardhezi.Mbetet të shihet se si do të jetë përfundimi i situatës./ORAinfo/

TAGS