Ndeshja Sevilla – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshja Sevilla – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Sevillas dhe Barcelonës.

Sevilla do të mirëpres Barcelonën në Ramon Sanchez Pizjuan për ndeshjen e parë gjysëmfinale në kuadër të Copa del Rey.

Barcelona konsiderohet të jetë favorite, marrë parasysh faktin që në Camp Nou luhet ndeshja e kthimit.

Sevilla në anën tjetër do të mundohet të eliminojë klubin blaugran nga kjo garë.

Formacionet zyrtare janë këto:

Sevilla: Buno, Vidal, Kounde, Carlos, Escudero, Fernando, Jordan, Rakitic, Papu Gomes, En-Nesyri

Barcelona: Ter Stegen, Junior, Mingueza, Umtiti, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembelé, Griezmann dhe Messi.

TAGS