Ndeshja ndaj Dortmundit, Muriqi nuk starton për Lazion

Ndeshja ndaj Dortmundit, Muriqi nuk starton për Lazion

Muriqi nuk starton për Lazion në Ligën e Kampionëve.

Lazio është rikthyer në Ligën e Kampionëve pas një periudhe të gjatë dhe sonte do ta këtë përballë Borusia Dortmundin

Skuadra e Vedat Muriqit do të fillojë aventurën e tyre sonte në Ligën e Kampionëve ku përballë do ta kenë skuadrën nga Gjermania, e njohur për talentët e saj, Borussia Dortmund.

Për Lazio sonte nuk ka startuar Vedat Muriqi, por ai mund të debutojë gjatë ndeshjes që luhet sonte në Olympico.

Në sulm sot Lazio ka startuar me Imobbilen e Correan.

Për Dortmundin ka startuar treshja e frikshme përpara Jadon Sancho, Erling Haaland dhe Marco Reus.

Lazio është në Grupin F të Ligës së Kampionëve bashke me Dortmundin, Zenitin dhe Club Brugge.

Formacionet zyrtare:

Lazio

Borussia Dortmund

TAGS