Ndeshja Napoli – Atalanta, këto janë formacionet zyrtare

Ndeshja Napoli – Atalanta, këto janë formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Napolit dhe Atalantës.

Napoli dhe Atalanta do të përballën ndaj njëra tjetrës për gjysëmfinalen e parë të Coppa Italia.

Napoli fitoi trofeun sezonin e kaluar, duke mposhtur Juventusin në penallti në finale, dhe këtë sezon do të mundohet ta përsërisë suksesin e njëjtë.

Atalanta në anën tjetër, dëshiron që të tregojë se janë të zotë të fitojnë këtë trofe.

Formacionet zyrtare:

Napoli: Ospina; Maksimovic, Manolas, Koulibaly; Di Lorenzo, Bakayoko, Demme, Hysaj; Politano, Lozano, Insigne

Atalanta: Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Pessina; Muriel, Duvan Zapata.

TAGS