Ndeshja Juventus – Napoli, këto janë formacionet zyrtare

Ndeshja Juventus – Napoli, këto janë formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes skuadrës së Juventusit dhe asaj të Napolit.

Juventus dhe Napoli do të përballen për ndeshjen e Super Kupës së Italisë.

Andrea Pirlo do të jetë në finalen e parë në karrierën e tij si menaxher, e do të jetë pikërisht kundër një kundërshtari të vështirë sikurse Napoli.

Në anën tjetër, Napoli do të mundohet të fitojë trofeun e tyre të parë pas Kupës së Italisë.

Formacionet zyrtare të klubeve për këtë ndeshje janë:

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Demme, Bakayoko, Lozano, Zielinski, Insigne, Petagna.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Danilo; McKennie, Bentancur, Arthur; Kulusevski, Ronaldo, Church.

TAGS