Ndeshja Atletico Madrid – Celta Vigo, këto janë formacionet zyrtare

Ndeshja Atletico Madrid – Celta Vigo, këto janë formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Celta Vigos.

Atletico Madridi është nikoqir i Celta Vigos, e vlefshme për xhiron e 22-të në La Liga.

Vendasit kërkojnë pikët e plota që të mbajnë distancën nga Barcelona dhe Reali në kreun e tabelës.

Kurse, mysafirët pas disa ndeshjeve me rezultate jo të mira, synojnë këndelljen.

Formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak; Savic, Felipe, Gimenez, Llorente, Lodi, Kondogbia, Koke, Saul, Correa, Suarez.

Celta Vigo: Blanco; Mallo, Murillo, Araujo, Martin, Tapia, Suarez, Mendez, Nolito, Aspas, Mina.

Ndeshja nis në ora 21:00.

TAGS