Mungon vetëm zyrtarizimi, Milan transferon mbrojtësin 30 milionësh

Mungon vetëm zyrtarizimi, Milan transferon mbrojtësin 30 milionësh

Pas ardhjeve të Soualiho Meite dhe Mario Mandzukic, drejtuesit e Milanit nuk kanë përfunduar në tregun e transferimeve.

I pari mbërriti në huazim me mundësi për të blerë nga Torino të premten dhe i dyti aktualisht po kalon një mjekësor, por Calciomercato raporton se Paolo Maldini dhe Ricky Massara duan që Fikayo Tomori të jetë i treti për të nënshkruar para mbylljes së afatit të janarit.

Milani pret që të mbyllë marrëveshjen me Chelsea në 48-72 orët e ardhshme ndërsa bisedimet me klubin e Premier League kanë avancuar.

Maldini dhe Massara duan ta vendosin anglezin në dispozicion të Stefano Pioli sa më shpejt të jetë e mundur.

Baza e marrëveshjes do të jetë një hua me opsionin për të blerë dhe pritet që Rossoneri të marrë një zbritje në 30 milionë euro të vendosura fillimisht për të drejtën e blerjes nga Blues. /ORAinfo/

TAGS