Mungon vetëm zyrtarizimi, Milan arrin marrëveshje me sulmuesin brazilian

Mungon vetëm zyrtarizimi, Milan arrin marrëveshje me sulmuesin brazilian

AC Milan po kërkon të mbyllë nënshkrimin e një sulmuesi të ri në ditët në vijim dhe kjo mund të hap derën qe Rafael Leao të largohet.

La Repubblica shkruan sot se Milani është afër mbylljes së blerjes së Kaio Jorge nga Santos, kontrata e të cilit skadon në dhjetor, përcjell ORAinfo.

Marrëveshja nuk është bërë ende plotësisht, por është pothuajse e sigurt që do të ndodhë.

Prandaj Rossonerët do të komplimentojnë nënshkrimin e ri të Olivier Giroud plus udhëheqësit Zlatan Ibrahimovic me një 19-vjeçar i cili ka treguar potencialin e tij të lartë dhe është i gatshëm të rritet nën dy veteranë që kanë fituar pothuajse gjithçka.

Me ardhjen e Kaio Jorge, mund të jetë Rafael Leao ai që do tw largohet, pasi 22-vjeçari ka disa ekipe tw interesuara pwr tw nga Anglia.

Shumë ishin të bindur se sezoni i kaluar do të ishte sezoni kur ai bëri një hap në cilësi, por Portugezi ende kishte shumë ulje dhe ngritje dhe ka treguar se ai është ende shumë i paqëndrueshëm.

Qëndrimi i tij në Milano tani është në dyshim, veçanërisht nëse arrin një sulmues tjetër i ri. /ORAinfo/

TAGS