Mourinho: De Gea me fat që vazhdoi kontratën me Man Utd

Mourinho: De Gea me fat që vazhdoi kontratën me Man Utd

16:07 |

David de Gea nuk e ka merituar kontratën e tij të re katër vjeçare në Manchester United, sipas menaxherit Jose Mourinho.

Spanjolli ka nënshkruar një marrëveshje të re që do ta mbajë atë në Old Trafford deri në vitin 2023 për të larguar spekulimet se ai mund të largohej nga United si transferim i lirë në fund të sezonit.

Pasi ishte blerë nga Sir Alex Ferguson në 2011, 28-vjeçari ka ndihmuar ‘Djajt e Kuq’ në suksesin e brendshëm dhe evropian gjatë tetë viteve të tij në këtë klub, transmeton lajmi.net.

“Unë mendoj se momenti kur ai nënshkruan kontratën e tij të madhe është momenti kur unë nuk mendoj se United duhet të paguajë sa më shumë që të ketë atë,” deklaroi ai.

“Një ose dy vjet më parë ai kishte botën pas tij dhe, në këtë moment, kur ai nënshkroi kontratën e tij të jashtëzakonshme, unë mendoj se shumica e dyerve të mëdha u mbyllën. Ai nuk e meritoi atë”, potencoi tekniku portugez. /Lajmi.net/ 

autor: Lajmi.net

16:16 |

TAGS