Morata kryen me sukses testet mjekësore te Atletico Madridi

Alvaro Morata është shumë afër zyrtarizimit si lojtari më i ri i skuadrës spanjolle, Atletico Madrid.

Sulmuesi spanjoll është gati të fillojë aventurën e tij të re si lojtari i Los Colchoneros.

Kjo pasi Morata tashmë ka kaluar me sukses testet mjekësore në Klinikën Universitare të Navarrës.

Lexo po ashtu:

Sot (e diel) gjatë ditës apo gjashtë të hënës pritet të vjen edhe zyrtarizimi dhe prezantimi i lojtarit me fanellën e Atleticos.

Kjo do të jetë hera e dytë e Moratas si lojtar i Atleticos, pasi ka luajtur për klubin madrilen si fëmijë.

“Gjithçka shkoi mirë, falë Zotit”, ka thënë Morata pas përfundimit të testeve mjekësore.

Lexo po ashtu:

Në fakt, 26-vjeçari mund të marrë pjesë edhe në sesionin e tij të parë të trajnimit gjatë ditës së sotme, pasi Diego Simeone do të ishte në gjendje të shihte se në çfarë gjendje gjendet lojtari.

Edhe Morata do të kishte një mundësi për të takuar shokët e tij të ri të ekipit, ndonëse disa prej tyre tashmë i njeh shkaku i kombëtares së Spanjës. /Telegrafi/

TAGS