Momenti kur qytetarët ikin nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë

Momenti kur qytetarët ikin nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri  janë dëgjuar sot rreth orës 15:00 në Prishtinë në lagjen Dardania.

Lexuesit e Telegrafit kanë dërguar video ku shihen qytetarët të frikësuar duke ikur nga vendi i ngjarjes.

Lajmin për të shtëna me armë zjarri e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Kosovës, Flora Ahmeti.

“Kemi pranuar disa informacione se ka të shtëna me armë zjarri, ende nuk dihet shkaku, dhe a ka persona të lënduar”, tha ajo. /Telegrafi/