Molde – Arsenal, formacionet zyrtare

Molde – Arsenal, formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacinet zrtare për ndeshken Molde – Arsenal.

Sonte (e enjte) në kuadër të Ligës së Evropës do zhvillohet ndeshja mes Moldes dhe Arsenalit.

Arsenali kërkon fitore për ta siguruar kualifikimin, derisa Molde renditët në pozitën e dytë në tabelë.

Tek mysafirët nga minuta e parë janë dyshja shqiptare Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Formacionet zyrtare:

Molde: Linde; Risa, Sinyan, Gregersen, Ëingo; Aursnes, Ellingsen, Hussain, Hestad, Eikrem; James.

Arsenal: Runarsson; Maitland-Niles, Luiz, Mustafi, Soares; Nkeitah, Ëillock, Xhaka, Nelson, Pepe, Lacazette.

Ndeshja nis në ora 18:55.

TAGS