Ministri Lekaj takim me Ilir Metën dhe Sali Berishën

Ministri Lekaj takim me Ilir Metën dhe Sali Berishën

Ministri i Infrastrukturës i Kosovës, Pal Lekaj, ka qëndruar sot në Shqipëri. Me ç’rast  është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta dhe ish Presidentin dhe ish Kryeministrin, Sali Berisha.

Lekaj, ka theksuar se në takim është biseduar për aktualitetin politik në Kosovë dhe Shqipëri.

“Sot, gjatë qëndrimit tim në Shqipëri, në takime të ndara u prita nga presidenti i këtij vendi, Ilir Meta dhe ish kryeministri Sali Berisha. Diskutuam për projektet e përbashkëta Kosovë – Shqipëri, jo vetëm infrastrukturore, por edhe për aktualitetin politik në të dyja vendet”, ka shkruar Pal Lekaj në Facebook, transmeton Telegrafi.

Shkrimi i plotë:

Sot, gjatë qëndrimit tim në Shqipëri, në takime të ndara u prita nga presidenti i këtij vendi, z. Ilir Meta dhe ish kryeministri z. Sali Berisha. Diskutuam për projektet e përbashkëta Kosovë – Shqipëri, jo vetëm infrastrukturore, por edhe për aktualitetin politik në të dyja vendet.

I informova se Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit po punon drejt lidhjeve të reja infrastrukturore nga Kosova në Shqipëri./Telegrafi/

TAGS