Milanit po ia marrin nga duart super-lojtarin

Milanit po ia marrin nga duart super-lojtarin

Milani mund ta humb nga duart super lojtarin.

Ndoshta duke u larguar nga Stade Brestois, pas një sezoni e gjysmë, me rreth 12 milionë euro, mesfushori 23-vjeçar francezo-algjerian Romain Faivre dyshohet se është duke u kërkuar nga Borussia Monchengladbach, sipas lajmeve të fundit gjermane,përcjell ORAinfo.

Ylli i AS Monaco është aktualisht në një marrëveshje me Brestin deri në qershor 2025 dhe, në verën e vitit 2020, u ble me një tarifë transferimi prej 400 mijë eurosh.

I pyetur së fundmi nga jo më pak se Bayern Munich, Faivre është ndjekur edhe nga AC Milan. Ndërsa ka luajtur tetë herë për kombëtaren franceze U21, duke shënuar dy gola në të, lojtari i lindur në 1998 ka luajtur deri më tani 123 ndeshje në ndeshjet zyrtare të klubeve pro, duke shënuar 20 gola në proces./ORAinfo/