Milanit i buzëqesh fati para ndeshjes me Romën, ylli i madh mund t’i kthehet për derbi

Milanit i buzëqesh fati para ndeshjes me Romën, ylli i madh mund t’i kthehet për derbi

Hakan Calhanoglu humbi ndeshjen e Milanit kundër Celtic të enjten në mbrëmje, pas një dëmtimi.

Turku ka qenë shumë i rëndësishëm për ekipin në periudhën pas bllokimit dhe ai po punon shumë për t’u rikuperuar.

Në fillim të kësaj jave, ai shtrembëroi kyçin e këmbës në stërvitje dhe raportet fillestare sugjeruan që ai do të ishte jashtë për 7-10 ditë.

Sidoqoftë, Milani po përpiqet ta rikuperojë atë në një kohë rekord, me shpresë se ai të paktën mund të përfshihet në skuadër nesër.

Siç raportohet nga Calciomercato, gjendja e mesfushorit do të vlerësohet gjatë ditës për të kuptuar nëse ai mund të bëjë skuadrën, përcjell ORAinfo.

Kyçi i këmbës është rikuperuar shumë por ai ende duhet të kalojë testin përfundimtar të stafit mjekësor.

Rade Krunic pritet të fillojë në rolin e trequartista kundër Romës, pasi ka bërë mirë atje kundër Celtic.

Duke u thënë, Calhanoglu është në një tjetër nivel dhe Stefano Pioli do të jetë i lumtur që do ta ketë përsëri së shpejti. /ORAinfo/

TAGS