Milani publikon listën e lojtarëve ndaj Genoas, ka mungesa të mëdha

Milani publikon listën e lojtarëve ndaj Genoas, ka mungesa të mëdha

AC Milani publikon listën e lojtarëve ndaj Genoas, mungojnë Kjaer dhe Ibrahimovic.

AC Milani ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Genoas.

“Rossonerët” synojnë vetëm fitore për të mbajtur pozitën e parë në tabelë, por do jenë pa dy yjet Simon Kjaer dhe Zlatan Ibrahimovic, përcjellë lajmi net.

Të dy skuadrat janë stërvitur individualisht, andaj trajneri Stefano Pioli nuk ka dashur t’i rrezikojë, kurse është rikthyer sulmuesi Rafael Leao.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar ndaj Genoas:

Portierë: A.Donnarumma, G.Donnarumma, Tatausanu.

Mbrojtës: Calabria, Conti, Dalot, Duarte, Hernandez, Kalulu, Musacchio, Romagnoli.

Mesfushorë: Çalhanoglu, Castillejo, Diaz, Hauge, Kessie, Krunic, Saelemaekers, Tonali.

Sulmues: Colombo, Leao, Maldini, Rebic.

TAGS