Milani kërkon ta rimarrë pozitën e tretë në Serie A, formacionet zyrtare

Milani kërkon ta rimarrë pozitën e tretë në Serie A, formacionet zyrtare

Milani do ta kërkojë fitoren kundër Sampdorias, në stadiumin Luigi Ferraris, në kuadër të xhiros së 19 të të Serisë A, për t’u kthyer në pozitën e tretë në tabelën e Serisë A.

Milani zbriti në pozitën e katërt në Serie A pasi e humbi derbin e qytetit kundër Interit. Megjithatë, sonte në orën 20:30 do ta ketë mundësinë ta rimarrë këtë pozitë me fitore ndaj Sampdorias, raporton Gazeta Express.

Në tetë ndeshjet e zhvilluara që nga Krishtlindja, disfata kundër Interit mbetet e vetmja humbje për skuadrën e Gennaro Gattusos, që gjatë kësaj kohë i ka fituar 7 nga ato ndeshje.

Për më tepër, Milani është i pamposhtur në tetë ndeshje të zhvilluara si mysafir dhe e ka mbrojtjen e dytë më të mirë në ligë në ndeshjet e zhvilluara jashtë shtëpisë.

Formacionet zyrtare:

Sampdoria:

Milan:

TAGS