Milani ka një mundësi të artë për super sulmuesin

Milani ka një mundësi të artë për super sulmuesin

Mundësia e artë për Maldinin, 12 milionë euro për një super sulmues.

Paolo Maldini është shumë pranë arritjes së një goditjeje të madhe në merkato për Milanin.

Bëhet fjalë për Arkadiusz Milik, aventura e të cilit me Marseille mund ti zgjasë vetëm 6 muaj pasi Rossonerët kanë shfaqur interesim për transferimin e tij.

Për polakun duket se janë hapur përsëri dyert për një rikthim në Itali dhe kësaj rradhe tek një skuadër e madhe siç është Milani.

Përparësia për kuqezinjtë qëndron tek një çmim relativisht i ulët për kartonin pasi Marseille ka një klauzolë të largimit prej vetëm 12 milionë eurosh për të, shifër kjo mëse e përballueshme nga Rossonerët.

TAGS