Milan transferon “Ibrahimovicin” italian

Milan transferon “Ibrahimovicin” italian

AC Milan, ka kompletuar nënshkrimin e Tommaso Mancinit duke mposhtur konkurrencën e fortë të Juventusit dhe Liverpoolit.

AC Milan ka siguruar shërbimet e Tommaso Mancini. Kampionët e Serie A kanë mposhtur Juventusin dhe Liverpoolin për nënshkrimin e sulmuesit të vlerësuar italian.

AC Milan do të shpenzojë një shifër prej rreth 3 milionë euro, përfshirë shtesat, për 18-vjeçarin Tommaso Mancini, i cili shpesh konsiderohet Ibrahimovici italiani./ORAinfo/