Milan – Roma, befasi në formacionet zyrtare

Milan – Roma, befasi në formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Milan – Roma, e vlefshme për xhiron e pestë në Serie A.

Rossonerët janë 21 ndeshje pa humbje dhe synojnë vazhdimin e kësaj ecurie. Portieri Donnarumma mungon për shkak se doli pozitin për COVID-19 sot.

Ndërkohë Roma kërkon të ndalë vrullin e Milanit.

Ndeshja fillon në orën 20:45.

Milan (4-2-3-1): Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo; Kessie, Bennacer; Saelemakers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic

Roma (3-4-2-1): Mirante; Ibanez, Mancini, Kumbulla; Karsdorp, Veretout, Pellegrini, Spinazzola; Pedro, Mkhitaryan; Dzeko.

TAGS