Milan po e vëzhgon super-mbrojtësin

Milan po e vëzhgon super-mbrojtësin

Një nga pozicionet që AC Milan mund t’i duhet të përforcojë përpara sezonit të ardhshëm është ai i mbrojtësit të majtë, pasi Fode Ballo-Toure pritet të largohet.

Një mision i fundit skautues ka identifikuar një objektiv, pretendon një raport, përcjell ORAinfo.

Nuk ka asnjë diskutim që Theo Hernandez është i paprekshëm në formacionin fillestar të Milanit dhe ne e kemi parë këtë këtë sezon. Sidoqoftë, kuqezinjtë kanë nevojë për një rezervë të aftë dhe Ballo-Toure nuk ka qenë saktësisht ai njeri.

Siç u raportua nga Daniele Longo më herët sot, Milani kishte një skaut për të parë dy ndeshjet e fundit të Anderlecht dhe Ajax.

Në një shkrim në Calciomercato, gazetari ka shtuar se Sergio Gomez i Anderlecht është një nga të vëzhguarit.

21-vjeçari, i cili iu bashkua skuadrës belge nga Dortmundi verën e kaluar, ka bërë përshtypje këtë sezon dhe Milani po monitoron situatën. Gomez mund të luajë kudo në krahun e majtë, por pozicioni i tij kryesor është mbrojtësi i majtë, ku ai mund të rrotullohet me Hernandez në Milano./ORAinfo/