Milan po e transferon yllin e madh nga skuadra rivale në Serie A

Milan po e transferon yllin e madh nga skuadra rivale në Serie A

Ja skuadra e ardhshme e Luis Albertos.

Luis Alberto ka vendosur përfundimisht që të largohet nga skuadra e Lazios dhe tashmë është zbuluar edhe se tek cila skuadër dëshiron që ta vazhdojë karierën.

Mesfushori me tipare sulmuese nuk u shfaqë fare në stërvitjen e parë të skuadrës dhe i bëri të ditur drejtuesve të skuadrës që nuk dëshiron më të jetë edhe për një sezon tek kjo skuadër.

Dëshira e tij është që të transferohet tek Milan ku Rossonerët kanë shfaqur interesim për blerjen e tij.

Mirëpo një gjë e tillë nuk do të jetë e lehtë për tu arritur për shkak se Claudio Lotito për shërbimet e tij kërkon 45-50 milionë euro.

Në garë për të është edhe Juventusi dhe kjo mundësi nuk duhet nënvlerësu

TAGS