Milan po e transferon ‘snaiperistin’ që e dëshiroi edhe Arsenali

Milan po e transferon ‘snaiperistin’ që e dëshiroi edhe Arsenali

Gazetari i SportMediaset, Claudio Raimondi ka derdhur ujë të ftohtë mbi idenë se Milan është seriozisht i interesuar për Dominik Szoboszlai.

La Gazzetta dello Sport njoftoi javën e kaluar se Szoboszlai është pothuajse i sigurt për të lëvizur nga Salzburg në dritaren e transferimit të Janarit dhe se një përpjekje tjetër për ta nënshkruar atë nga Milani nuk mund të përjashtohet pas dy negociatave të mëparshme.

Calciomercato pastaj raportoi se Paolo Maldini ka ende dëshirën për ta sjellë atë në Milano, me kontakte të vazhdueshme me agjensinë e tij dhe me Red Bull Salzburg, përcjell ORAinfo.

Tani, Raimondi i Mediaset ka dhënë përsipër gjërat gjatë një interviste me MilanNews dhe dukej se minimizonte sugjerimin se ai është një objektiv kryesor për klubin.

Ai pretendon se Szoboszlai është bërë i shtrenjtë, dhe se Milani do të kishte pasur ndonjë shans sikur Ralf Rangnick të mbërrinte në klub – njeriu që e nisi atë – por tani sytë e shumë klubeve të larta evropiane janë drejtuar tek ai dhe është e vështirë.

Ndërkohë, mediumi hungarez Indeksi kohët e fundit pohon se agjenti i Szoboszlai Esterhazy ishte në një ngjarje të Forbes në Hungari këtë javë dhe diskutoi interesin për klientin e tij, duke konfirmuar se Arsenali dhe Milani janë në garë, por përjashtojnë një lëvizje në këtë të fundit. /ORAinfo/

TAGS