Milan po e transferon playmakerin nga Serie A

Milan po e transferon playmakerin nga Serie A

Milan është një nga skuadrat e shumta të interesuara për nënshkrimin e mesfushorit sulmues të Sassuolos, Filip Djuricic.

Gjuricic ka dy gola dhe një asistim në tetë ndeshje të ligës deri më tani këtë sezon për Sassuolo, shifra që sigurisht nuk janë të mjaftueshme për të larguar njerëzit, por në të njëjtën kohë ai luan një rol të rëndësishëm në sistemin e Alessio Dionisi si një kalim mes mesfushës dhe sulmi, ashtu siç bëri me ish-menaxherin Roberto De Zerbi.

Sipas Calciomercato, Sassuolo rrezikon seriozisht të humbasë playmakerin serb duke qenë se kontrata e tij me Neroverdin që skadon më 30 qershor 2022, përcjell ORAinfo.

Deri më sot nuk ka asnjë marrëveshje për rinovim dhe zgjatje.

Lista e klubeve të interesuara po rritet pasi disa klube të Premier League kanë ndjekur paraqitjet e tij; Southampton dhe West Ham mbi të gjitha. Pastaj është Shakhtar Donetsk i cili tani stërvitet nga De Zerbi, plus Interin, Milanin dhe Napolin. /ORAinfo/

TAGS