Milan po e largon yllin e madh për 60 milionë euro

Milan po e largon yllin e madh për 60 milionë euro

Oferta prej 60 milionë eurove ka arritur: Theo Hernandez largohet nga Milani.

Oferta ka arritur, Rosonerët gati ta pranojnë atë, Theo Hernandez largohet nga Milani.

Theo Hernandez është njëri nga mbrojtësit më të mirë në botë, ndoshta edhe më i miri për momentin.

Që nga transferimi i tij te Milani francezi ka shpërthyer në formë duke dhuruar paraqitje mbreslënëse.

Theo Hernandez ka përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian falë formës së mirë dhe duket se për të ky është sezoni i fundit në San Siro.

Mediat angleze raportojnë se Manchester City e dëshiron me çdo kusht francezin dhe Qytetarët do të ofrojnë 60 milionë euro për kartonin e tij.

Rosonerët nuk mund të duelojnë me gjigantët anglez sa i përket pagës dhe janë të gatshëm ta lënë të lirë verën e ardhshme.

TAGS