Milan pas talentit 40 milionësh nga Serie A

Milan pas talentit 40 milionësh nga Serie A

Milan ka vënë sërish në sy Gianluca Scamacca pas paraqitjes së tij mbresëlënëse në San Siro dje.

La Gazzetta dello Sport raporton se drejtuesit e Milanit tashmë po mendojnë për të ardhmen e repartit të sulmit dhe ndërkohë që të ardhurit e rinj do të përjashtohen për janar – pasi aktualisht janë tre sulmues në skuadër – ata e dinë se do të nevojitet një investim gjatë verës, përcjell ORAinfo.

Pietro Pellegri do të rikthehet në Monaco nëse nuk ka një kthesë të bujshme, edhe pse Milani ka opsionin për ta blerë atë, ndërsa do të ishte e rrezikshme të mbështetesh te Zlatan Ibrahimovic dhe Oliver Giroud, të cilët kanë një moshë të përbashkët 75 vjeç dhe kanë pasur probleme me dëmtimet e tyre tashmë këtë sezon.

Këtu ka dalë sërish emri i Scamacca-s, veçanërisht pas paraqitjes së tij të shkëlqyer kundër kuqezinjve, në të cilën ai shënoi golin e barazimit me një goditje të bukur nga 25 metra dhe detyroi autogolin për të bërë rezultatin 2-1.

Ai është një profil që Elliott Management e pëlqen shumë, por Sassuolo dëshiron 40 milionë euro për të siç janë gjërat, një shifër që potencialisht është e destinuar të rritet nga tani deri në qershor nëse 22-vjeçari vazhdon të bëjë mirë.

Scamacca ka qenë në listën e objektivave të kuqezinjve për disa kohë, por në fund të sezonit nevojat e tyre do të mbizotërojnë. /ORAinfo/

TAGS