Milan nuk humb kohë, gjen pasuesin e Ibrahimovicit

Milan nuk humb kohë, gjen pasuesin e Ibrahimovicit

AC Milan është në kërkim të një sulmuesi të ri që mund të zëvendësojë Zlatan Ibrahimovicin në sulmin kuqezi, pasi suedezi ka një kontratë deri në fund të sezonit dhe nuk duket se qëndrimi i tij në skuadrën italiane do të zgjasë shumë.

Për këtë arsye, ekipi i Lombardit ka nisur punën për të gjetur një sulmues të ri që mund të ‘trashëgojë’ vendin e tij dhe ka një emër shumë të shënuar në axhendën rossonere,përcjell ORAinfo.

Sipas ‘Tuttosport’, sulmuesi më i mundshëm për të nënshkruar me Milanin në merkaton e verës së ardhshme është Andrea Belotti, i cili aktualisht ndodhet në Torino.

Sulmuesi italian është një mundësi e shkëlqyer e tregut pasi ai përfundon kontratën e tij me klubin e tij në fund të këtij sezoni dhe nëse vazhdon kështu, ai do të mbërrinte plotësisht i lirë në ekipin Rossonero./ORAinfo/

TAGS