Milan nuk e ka mbyllur ende kuletën, synohet transferimi i këtyre lojtarëve

Milan nuk e ka mbyllur ende kuletën, synohet transferimi i këtyre lojtarëve

AC Milan ende nuk e ka mbyllur kuleten për afatin kalimtar të janarit.

Soualiho Meite u njoftua si nënshkrimi i parë në merkaton e dimrit të premten në mbrëmje, ndërsa ai u bashkua në huazim me një mundësi për të blerë nga Torino.

Kurse sot Mario Mandzukic pritet të jetë përforimi i radhës i Milan. Sulmuesi kroat pritet sot t’i kalojë mjekët e tij në Milan, përcjell ORAinfo.

Sipas asaj që na ka thënë Pietro Balzano Prota, Milani do të kërkojë të mbyllë marrëveshjen me Chelsea për Fikayo Tomori sot ose nesër dhe ta ketë atë në dispozicion për trajnerin Stefano Pioli sa më shpejt të jetë e mundur.

Sidoqoftë, tregu i Milanos mund të mos mbarojë këtu pasi Paolo Maldini dhe Ricky Massara do të mbajnë sytë e tyre të pastruar për çdo mundësi transferimi në ditët e fundit kalimtar të janarit. /ORAinfo/

TAGS