Milan nuk dëshiron ta lëshojë nga dora Brahim Diaz

Milan nuk dëshiron ta lëshojë nga dora Brahim Diaz

Milan, tashmë ka filluar të mendojë për nënshkrimin e Brahim Diaz me një marrëveshje të përhershme nga Real Madrid.

Spanjolli me siguri duket se e ka ngritur lojën e tij në një nivel me 4 gola dhe 2 asistime në Serie A dhe Ligën e Kampionëve, duke u rritur në një mënyrë fantastike pasi Hakan Calhanoglu vendosi të largohej me një transferim falas,përcjell ORAinfo.

Calciomercato zbulon se një nga sekretet e shpërthimit të Brahim është marrëdhënia e tij me trajnerin Stefano Pioli, të cilin ai e sheh si një figurë të ngjashme me babanë. 22-vjeçari gjithashtu shkon shumë mirë me të gjithë shokët e tij të skuadrës dhe kjo është arsyeja pse gjatë verës ai as nuk donte të merrte në konsideratë ofertat e tjera të shumta që arritën.

Marrëveshja me Real Madridin është si më poshtë: 3 milionë euro për huazimin dyvjeçar dhe 19 milionë euro për ta bërë marrëveshjen një të përhershme. Do të ketë kohë për të bërë të gjitha vlerësimet e duhura, por Maldini dhe Massara tashmë kanë çdo qëllim për të aktivizuar klauzolën./ORAinfo/

TAGS