Milan në janar po e bën blerjen e madhe

Milan në janar po e bën blerjen e madhe

Milan afër blerjes se yllit të Brugge, De Ketelaere

Milan vazhdon që të jetë aktive në treg edhe gjatë muajit janar

Sipas Calciomercato, Milan është duke u përgatitur për ta transferuar yllin e Club Brugge, Charles de Ketelaere.

20 vjeçari ka kontratë me klubin bel deri më 2024 dhe për momentin vlerësohet rreth 20 milionë euro.

Milan po shikon që të nënshkruajë me De Ketelaere për një gjysmë çmimi në Vitin e Ri pasi që tani edhe Brugge është jashtë garave europiane për pjesën e mbetur të sezonit.