Milan në “hall” për transferimin e një qendërmbrojtësi, qëndron mes dy këtyre lojtarëve

Milan  në “hall” për transferimin e një qendërmbrojtësi, qëndron mes dy këtyre lojtarëve

AC Milan, e di se duhet të veprojë shpejt dhe me vendosmëri për të sjellë një mbrojtës cilësor në skuadër duke pasur parasysh urgjencën e qendërmbrojtësit, me Bremer dhe Sven Botman që thuhet se janë në shënjestër.

U konfirmua më herët sot se Fikayo Tomori do të ketë nevojë për një operacion të vogël në gju për të pastruar një problem menisk që pësoi gjatë fitores së Kupës së Italisë ndaj Genoas mbrëmë që do të thotë se ai do të mungojë për të paktën një muaj, dhe duke pasur parasysh se sezoni i Simon Kjaer është mbi një nënshkrim mbrojtës është dëshpërimisht i nevojshëm,përcjell ORAinfo.

Calciomercato.com raporton se janë dy emra të theksuar në listën e dëshirave: Sven Botman i Lille dhe Bremer i Torinos. Milani mesa duket ka bërë zgjedhjen për të nënshkruar me një qendërmbrojtës të gatshëm dhe të nivelit të lartë, edhe për shkak se nuk është bindur nga asnjë prej lojtarëve të ofruar si huazim deri më tani.

Bisedimet me Torinon janë duke u zhvilluar si pjesë e çështjes së Pietro Pellegrit, e cila mund të përfundojë në një lloj korsie preferenciale për Milanin, dhe me Lille situata është më komplekse, por Milani synon të bëjë një përpjekje të re për të sjellë Botman në Itali menjëherë. Të dyja janë ndjekje e vështirë, por kuqezinjtë janë të gatshëm të provojnë./ORAinfo/