Milan në festë, ky lojtar në janar dëshiron t”i bashkohet rossonerëve

Milan në festë, ky lojtar në janar dëshiron t”i bashkohet rossonerëve

Ndërsa Romain Faivre, vazhdon të bëjë përshtypje në Brest, AC Milan po planifikon një hap të ri në dritaren e transferimit të janarit, pohon një raport.

Calciomercato raporton se Faivre ka pasur një fillim të shkëlqyeshëm në sezonin e Ligue 1 me 2 gola dhe 3 asistime tashmë në emrin e tij, duke luajtur si mesfushor më tradicional qendror, mesfushor sulmues dhe në të dy krahët,përcjell ORAinfo.

Në Francë ata e krahasojnë atë me Ben Arfa por modeli i tij është në fakt dikush që Milan e njeh mirë.

Raporti shton se Faivre do të donte të bashkohej me Milanin në janar pasi ishte afër ta bënte këtë gjatë verës. Rrethimi i 23-vjeçarit ka mbetur në bisedime me drejtorin sportiv Ricky Massara, dhe është vendosur skena për të filluar përsëri negociatat./ORAinfo/

TAGS